Радіатор є важливою частиною опалювальної системи та служать для обігріву кімнат. Від правильного вибору радіатора залежить комфортне проживання у будинку. При виборі радіатора необхідно враховувати основні параметри потужності, дизайн та особливості експлуатації. При централізованій системі опалення тиск є непостійним і жорстка вода пошкоджує метал.
При автономній системі опалення тиск не буде таким високим, а вода міститиме набагато менше домішок. При виборі радіатора слід орієнтуватися на рівень тиску, стійкість до агресивних речовин теплоносія та гідроударів. Сучасні опалювальні прилади не тільки мають гарні технічні характеристики, але і можуть стати гідною прикрасою інтер'єру. Радіатори виготовляють із чавуну, алюмінію та сталі.
Чавунні радіатори
Чавун є одним з найнадійніших матеріалів, що мають високу теплопровідність. При нагріванні радіатори повільно остигають і добре зберігають тепло. Вони витримують до 30 атмосфер робочого тиску та мають тривалий термін служби. Радіатори не потрібно щороку фарбувати. На них можна нанести спеціальну фарбу, яка протримається багато років. Використовуються в автономній та центральній системах опалення. З мінусів можна відзначити важку вагу та складність монтажу.
Переваги чавунних радіаторів
- Низька вартість.
- Підходять для будь-якої системи опалення.
- Стійкі до корозії.
- Тривалий термін експлуатації.
Біметалеві радіатори
Радіатори виготовлені із сталевих трубок, розміщених у алюмінієвих секціях. Зовні та всередині вони покриваються антикорозійним покриттям, витримують до 30 атмосфер робочого тиску. Вони мають оригінальний дизайн і не потребують постійного фарбування. Радіатор підходить для встановлення в житлові приміщення з центральним та автономним опаленням. Монолітні конструкції відрізняються підвищеною надійністю. З мінусів можна відзначити високу вартість.
Переваги біметалічних радіаторів
- Простота монтажу.
- Естетичний зовнішній вигляд.
- Стійкість до гідроударів.
- Висока тепловіддача.
- Міцність та тривалий термін експлуатації.
Сталеві радіатори
Сталеві радіатори поділяються на панельні та трубчасті. Конструкції сталевих трубчастих радіаторів покриваються полімерним напиленням. Робочий тиск у радіаторах становить до 15 атмосфер, рекомендується застосовувати для автономної системи опалення. Вони мають привабливий зовнішній вигляд та невисоку вартість. Панельний сталевий радіатор має високу теплопровідність та стійкість до різних технічних та хімічних пошкоджень. До мінусів можна віднести чутливість до гідроударів.
Переваги сталевих радіаторів
- Стійкість до корозії.
- Міцність та надійність конструкцій.
- Тривалий термін служби.
- Зручність кріплення.
- Швидкість нагрівання.
Алюмінієві радіатори
Радіатори мають невелику вагу та високу тепловіддачу. Широко використовуються в будинках з автономною системою опалення та можуть витримувати тиск до 16 атмосфер. Прилади складаються з окремих секцій, з'єднаних між собою пластинами. Радіатори погано переносять гідроудари і чутливі до різних домішок теплоносія.
Переваги алюмінієвих радіаторів
- Невелика вага.
- Простота монтажу.
- Низька ціна.
- Швидко нагріваються.
- Різноманітність моделей.
При виборі радіаторів опалення слід враховувати площу опалювального приміщення, висоту стель та кількість віконних отворів. На кожен квадратний метр площі потрібно 0.1 кВт теплової енергії. Щоб опалювальна система працювала ефективно, необхідно встановити кран Маєвського та періодично видаляти повітря із системи.
Спасибо! Оперативно. Качественно. Рекомендую.
Елена11/11/17
Хочу поблагодарить Вас за сотрудничество, скидки, качественный товар и доставку! С Вами приятно иметь...
Татьяна09/26/17
Было поставлена задача установить систему отопления в доме. Все материалы и комплектующие для...
04/20/16