Чавунні ретро радіатори

Інформація

Виталий

Спасибо! Оперативно. Качественно. Рекомендую.
11/11/17

Елена

Хочу поблагодарить Вас за сотрудничество, скидки, качественный товар и доставку! С Вами приятно иметь...
09/26/17

Татьяна

Было поставлена задача установить систему отопления в доме. Все материалы и комплектующие для...
04/20/16

Чавунні ретро радіатори Немає жодного товару в цієй категорії.

Чавунні радіатори опалення

Сучасні чавунні ретро радіатори відрізняються своїм зовнішнім виглядом, оскільки, на відміну від старих батарей, виконують не тільки функцію обігріву, але й повинні відповідати дизайну приміщення. Нові моделі можуть бути як настінні, так і підлогові. Основними виробниками на сьогодні є турецькі та чеські компанії (є звичайно ще китайські, але якість та зовнішній їх вигляд, залишає бажати кращого).

Метод виготовлення чавунних батарей

У виробництві окремих секцій використовується метод лиття. Для цього в основному застосовується сірий чавун, який має необхідні властивості. На сучасних заводах використовують різні форми для заливання, тому деякі моделі можуть бути з орнаментом, або більш гладкі чи навпаки структурні. Радіатори з візерунком завжди дорожчі за інші моделі.

Який робочий тиск чавунних радіаторів?

Можна почути багато легенд, що радянські батареї витримували великий тиск, хоча насправді максимальний робочий тиск для них 10 бар. Сучасні ретро радіатори, залежно від виробника та моделі, розраховані на 6-10 атм, перевірочне 15 атм.

Збирання та фарбування чавунних ретро радіаторів

Чавунні батареї відносяться до секційних розбірних опалювальних приладів, тому кількість секцій в одному радіаторі підбирається, виходячи з необхідної потужності. В основному це не більше 28 секцій (залежно від конкретної моделі). Після збирання, радіатор перевіряють на тиск.

Чавунні батареї поставляються в заводській ґрунтовці і щоб такий радіатор не тільки обігрівав, а й радував око, потрібне його фарбування. Це може бути як один колір за шкалою RAL, так і декілька кольорів, наприклад, якщо модель з орнаментом. Також можливі варіанти штучного ефекту старіння, патинування і т.д. Усе це впливає на кінцеву вартість.

Переваги та недоліки чавунних батарей

Як і всі види радіаторів, чавунні мають свої мінуси та плюси.

До основних переваг можна віднести:

  • Стійкість до корозії та поганого теплоносія. Чавун досить грубий метал, тому різні домішки, наприклад, у централізованій системі опалення не зашкодять радіатору. Також чим більше внутрішній переріз секції, тим довше батарея прослужить, і рідше їх потрібно буде промивати від іржі, яка накопичується всередині.
  • Гарна теплоємність. На відміну від інших опалювальних приладів, чавунні зберігають довше тепло.
  • За допомогою штучного ефекту старіння, патинування можливість створити унікальний опалювальний прилад для вашого інтер'єру.

Перейдемо тепер до недоліків:

  • Велика вага. Цей недолік в основному впливає на вартість доставки та його монтаж.
  • Нагрів. Щоб прогріти чавунний радіатор, потрібно більше часу, ніж для трубчастого.
  • Фарбування. Чавун досить структурний, пористий матеріал, тому фарба не завжди лягає ідеально, хоча для тих інтер'єрів, де встановлюють ці радіатори, це не завжди стосується недоліків.
  • Так як це секційний радіатор, з часом він може протікати на місці з'єднання. Але це все можна вирішити, за допомогою радіаторного ключа, міжсекційного ніпеля і прокладки.

Найвідоміші виробники чавунних радіаторів на сьогоднішній день: Demir Dokum, більш відома як Demrad та Adarad (Туреччина), Guratec (Німеччина), Carron (Англія), Terma (Польща), Invera Metal (Чехія).

chugunnye retro radiatory