Лідери продажів

Категорії

Інформація

Виталий

Спасибо! Оперативно. Качественно. Рекомендую.
11/11/17

Елена

Хочу поблагодарить Вас за сотрудничество, скидки, качественный товар и доставку! С Вами приятно иметь...
09/26/17

Татьяна

Было поставлена задача установить систему отопления в доме. Все материалы и комплектующие для...
04/20/16

Правильне проектування та монтаж систем поліпропіленових труб

Правильне проектування та монтаж систем поліпропіленових труб

При монтажі трубопроводів з поліпропілену потрібно враховувати його особливості, такі як: призначення та режим роботи трубопровідної системи (ГВП, ХВП, опалення, технічні цілі), температура та робочий тиск речовин, що транспортуються.

Ще на етапі проектування необхідно враховувати теплове подовження поліпропіленових труб. Труби неармовані мають коефіцієнт лінійного розширення в п'ять разів більше, ніж армовані труби скловолокном або алюмінієм. Щоб вирішити питання теплового розширення при монтажі, необхідно правильно застосовувати опори та зміни трубопроводу. Якщо не враховувати вказівок щодо компенсації лінійних розширень, то буде висока поздовжня напруга в стінках труб, що суттєво скоротить термін служби трубопровідної системи. Якщо температура магістралі при експлуатації нижче за температуру монтажу, то довжина на прямих відрізках трубопроводу зменшується, і навпаки (Δl). Це можна побачити на малюнку нижче.

линейное расширение пп труб

Жорстке закріплення (PU) – це спосіб закріплення, при якому водопровід не може переміщатися по своїй осі (трубопровід позбавлений можливості температурного розширення), а рухоме кріплення (VU) - способом закріплення, при якому трубопровід може збільшуватися або зменшуватися за своєю довжиною, проте, немає можливості відхилятися від своєї осі.

На графіці нижче можна побачити обчислення лінійної зміни трубопроводу, зробленого звичайним неармованим поліпропіленом: ∆t = 50 °C, L = 5 м, ∆l = 30 мм.

линейное изменение обычного полипропилена

А вже в цьому графіку приклад трубопроводу, зробленого армованою трубою: ∆t = 50 °C, L = 8 м, ∆l = 20 мм.

линейное изменение армированного трубопровода

Для простоти використання нижче наведені таблиці, у першій таблиці лінійна зміна звичайних труб, а в другій армованих.

таблица линейного изменения1

таблица линейного изменения2

Щоб компенсувати зміни магістралі по довжині, слід враховувати, щоб не виникало додаткової напруги та трубопровід не скручувався. Правильні способи наведені нижче на малюнках.

компенсация по длине1

компенсация по длине2

Також для поліпропіленового водопроводу рекомендується використовувати ізоляцію (для розведення холодної води слід ізолювати від підвищеної температури та конденсації, а для розведення гарячої води – від теплових втрат).

Процес зварювання та монтажу поліпропіленових труб

Для з'єднання труб з поліпропіленовими фітингами використовується 3 типи зварювання:

1) Поліфузне зварювання.

2) Електричне зварювання (за допомогою електромуфти).

3. Стикове зварювання.

Основним методом є поліфузне зварювання. Робоча температура нагрівальних насадок становить 260 °С, час нагріву до такої температури трохи більше 10 хвилин. Схема зварювальних робіт має такий вигляд:

  1. Відрізаємо трубу потрібної нам довжини і очищаємо і знежирюємо поверхню, що зварюється (якщо це потрібно).
  2. Нагріваємо зварювальний апарат.
  3. На нагріту насадку спочатку надягаємо фітинг, а потім і трубу, обидві частини нагріваємо і після цього виймаємо деталі з насадки (робочий час при зварюванні дивіться в таблиці нижче).

З невеликим та рівномірним зусиллям трубу вставляємо у фасонну частину.

время сварки

svarka

Нижче це можна побачити на відео.

Також при монтажі поліпропіленових труб слід перевіряти елементи з'єднання, щоб вони не були забруднені чи пошкоджені. Рекомендується:

  • При зварюванні труб та фітингів мінімальна температура навколишнього середовища повинна становити +5 °С;
  • Поліпропіленові фітинги слід захищати від різких ударів та механічних пошкоджень;
  • Вигинати поліпропіленові труби без попереднього нагріву можна за температури +15 °С і лише до 25 діаметра.

Після того, як монтаж завершений, слід провести випробування всього трубопроводу, а саме випробування тиском. Якщо водопровід використовується для підведення холодної та гарячої води, перед випробуванням його слід промити питною водою. Основні умови проведення випробування тиском можна побачити у таблиці нижче.

условия испытания

Випробування трубопроводу проводиться без зливної арматури, вона замінюється заглушками. Вентилі та кульові крани повинні бути повністю відкриті, якщо під час проведення даного випробування буде виявлено падіння тиску більш ніж 0,2 бара, необхідно знайти негерметичність у трубопроводі і усунути її.

За умовами придбання, монтажу або співробітництва телефонуйте за нашими контактними номерами: (093) 715 54 68; (099) 447 93 93; (097) 612 42 70.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code