Для обігріву житла в холодний сезон краще відразу вибирати радіатори опалення, що використовують рідкий теплоносій. Якщо є центральна опалювальна система (ЦОС), в якій тече теплоносій з температурою до 75°C, краще відразу купувати і підключати радіатори опалення. Але способи підключення вони мають різні і на цьому потрібно акцентувати увагу будь-якого потенційного покупця.
Який тип підключення вибрати: нижній чи боковий?
Бокове підключення цінне тим, що до нього можна підключатися різними способами – прохідним чи діагональним методом. Якщо у великому офісі, аптеці або виробничому приміщенні потрібно встановити безліч батарей опалення, вищезазначені технології часто вважаються найкращим рішенням. При цьому нижнє підключення зустрічається з будь-якої сторони - праворуч чи зліва, в центральній частині або збоку. І перш ніж купити батарею опалення у магазині, потрібно в такій технології детально розбиратись.
Бокове підключення
Такий тип підключення вважається найбільш поширеним у більшості багатоповерхових будинків, коли відстань між опалювальними трубами становить до 500 мм. Якщо батарея опалення відрізняється більшими розмірами (більше 2-х метрів шириною), то зазвичай застосовується діагональний тип підключення. Прохідний (сідлоподібний) тип підключення найчастіше застосовується при великій ширині батареї опалення або в тих випадках, коли підлогові батареї мають бічний тип підключення і опалювальний прилад підключається безпосередньо з підлоги.
Переваги бокового підключення
Ціннісне значення бокового підключення полягає у низькій вартості. Незалежно від використовуваного матеріалу, вони коштують дешевше, чим ті ж аналоги, але з нижнім підключенням.
Недоліки бокового підключення
При всіх своїх плюсах такий тип підключення має недолік у плані зовнішньої складової – крани, за допомогою яких блокується подача теплоносія, постійно будуть на видноті. При нижньому підключенні крани візуально не видно. Вирішити цю проблему можна, якщо застосувати арматуру Schlosser, наприклад, в кольорі.
Недоліки нижнього підключення
Існує думка, що нижній тип підключення обов'язково треба тягнути з підлоги, тобто, ламати підлогове покриття, витягати трубу і потім підключати її до батареї опалення. Але насправді нижнє підключення можна здійснити і зі стіни. Достатньо витягнути пластикову трубу з отвору, використовувати відводи або напіввідводи, як майстер за допомогою спеціального термального паяння акуратно з'єднує батарею опалення із системою ЦОС.
Нижнє підключення з підлоги
Основна перевага такої технології лежить в естетичній складовій – труби знаходяться всередині підлоги і не впадають у вічі. З нижнім підключенням зустрічається ціла низка радіаторів - від сталевих панельних і трубчастих до мідно-алюмінієвих аналогів. Моделі з чавуну та біметалу з нижнім типом підключення зустрічаються відносно рідко, а вертикальні радіатори часто бувають з центральним нижнім підключенням, а сушарки для рушників часто мають нижнє бічне підключення.
Нижнє підключення з боків
Основний мінус нижнього бокового підключення – найвища вартість. Якщо в основу ставиться естетична складова приміщення, то рекомендується брати батареї саме з такою технологією. Але в плані практичності виграють версії з бічним підключенням - коштують дешевше і будь-якої миті можна закрити або відкрити кран.
Висновок: якщо під час ремонту змінюють підлогу, можна брати радіатори опалення з нижнім підключенням. Але якщо підлогу не перероблюють, то краще брати моделі з бічним підключенням - все робиться швидко, легко і відносно недорого.
Спасибо! Оперативно. Качественно. Рекомендую.
Елена11/11/17
Хочу поблагодарить Вас за сотрудничество, скидки, качественный товар и доставку! С Вами приятно иметь...
Татьяна09/26/17
Было поставлена задача установить систему отопления в доме. Все материалы и комплектующие для...
04/20/16